fbpx
loader image

Jedną z pierwszych rzeczy w jakie musimy się zaopatrzyć spodziewając się dziecka jest butelka. Jej zakup nie wydaje się być bardzo skomplikowany. Schody pojawiają siię w chwili gdy musimy się zdecydować na konkretny model. Nie da się ukryć, że jest ich dosyć sporo. Jak wybrać najlepszą dla swojej Pociechy?

Nam zależało by butelka była antykolkowa i jak najbardziej przypominała karmienie piersią.Wiadomo, że nie da się tego zastapić ale firmy starają się odwzorować Matkę Naturę jak najlepiej. W nasze ręce trafiła butelka Nuk Nature Sense. Czym się wyróżnia pośród innych? Po pierwsze smoczek posiada kilka małych otworów które imitują kanaliki mleczne w piersi. Po drugie końcówka jest wyjątkowo miękka dzięki czemu dostosowuje się do jamy ustnej dziecka. Smoczek jest dosyć szeroki dlatego zapewnia oparcie dla warg, podobnie jak pierś mamy. W smoczku znajduje się też innowacyjny odpowietrzacz zapobiegający łykaniu powietrza przez dziecko. Wszystko to sprawia, że butelka Nuk Nature Sense na tle konkurencji wypada dosyć ciekawie i innowacyjnie. Jak spisuje się w praktyce?

Moja córka zaczęła korzystać z butelek gdy miała 4 miesiące. Z początku piła z takiej gdzie smoczek posiadał tylko jedną maleńką dziurkę. Z czasem chciałam zmienić smoczek na szybszy przepływ i tutaj pojawił się problem. Córka nie potrafiła z niego pić ponieważ się krztusiła, mleko jak dla niej za szybko płynęło, a karmienie pierwszym smoczkiem zajmowało strasznie dużo czasu. Tutaj pomocna okazała się butelka Nature Sense. Mleko płynęło szybciej, ale dzięki kanalikom miarowo. Moje dziecko zaakceptowało ją już przy pierwszym użyciu, więc byłam pozytywnie zaskoczona.

Butelka jest solidnie wykonana, mimo intensywnego używania po kilka razy dziennie nic się nie starło. Smoczek nie odkształaca się ani nie zasysa podczas picia. Bardzo wygodnie jest przygotować w niej mleko dzięki szerokiemu otworowi. Nie ma również problemu z utrzymaniem jej w czystości, łatwo domyć każde miejsce. Zarówno córka jak i ja jesteśmy zadowolone z użytkowania i śmiało możemy ją polecić. Rodzaj smoczka oczywiście dopasowujemy do wieku naszego dziecka, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie używamy już większej butelki a ta służy nam do podawania  napojów.

A z jakich butelek korzystają Wasze dzieci? Na co zwracacie uwagę podczas zakupu?

_____________________________________________

Pozdrawiam,

Kinga 🙂