fbpx
loader image

Świąteczne dodatki trafiają na półki sklepowe średnio 2 miesiące przed samymi Świętami. O ile w listopadzie tego typu różności mnie drażnią to w grudniu spoglądam na nie bardziej przychylnie. Pierwsze świąteczne dodatki to zazwyczaj u mnie ozdobne światełka. Wieczorem tworzą przyjemny klimat w salonie lub sypialni. Idealnie sprawdzają się w połączeniu gorąca herbata + koc 🙂

Kolejnym punktem obowiązkowym są u mnie świece zapachowe z ciekawymi opakowaniami. Gwiazdeczki, choineczki i inne tego typu wzory wyglądają przepięknie i zapowiadają zbliżające się Święta. Zapach również ma znaczenie, o tej porze lubię słodkie, otulające swą wonią nuty jak wanilia, piernik czy cynamonowe ciasteczka.

Im bliżej końcówki grudnia tym więcej mam chętnych na świąteczne akcenty na paznokciach. W tym roku postanowiłam wykonywać je własnoręcznie. Kilka wzorów znajdziecie poniżej. Tego roku prym wiodą śnieżynki i choinki 🙂

Poza tym w sklepach możemy natknąć się na różnego rodzaju koce, pościele i poduszki ze świątecznymi akcentami. Najbardziej do gustu przypadły mi poszewki na poduszki. W kilka chwil nasz salon czy sypialnia nabiera zimowo-świątecznego klimatu.

Jeżeli chodzi o przystrojenie choinki to co roku jest ona u nas inna. W te  Święta znajdzie się na niej dużo ozdób z drewna, szyszek czyli ogólnie stawiamy na naturalność. Co z tego wyjdzie zobaczymy:) Moją uwagę przyciągnęły ozdoby w kolorze bieli i srebra co nie trudno będzie zauważyć na zdjęciach poniżej. Na choince nie zabraknie na również pierniczków własnoręcznie zdobionych.Tuż przed samymi Świętami pakujemy prezenty, a pomysłów jak to zrobić nie brakuje. Oczywiście i w tym przypadku góruje prostota i minimalizm. Wystarczy szary papier i kawałek sznurka by prezent wyglądał pięknie.

Poniżej moje świąteczne dodatki oraz parę inspiracji znalezionych w internecie:

świąteczne dodatki

świąteczne dodatki

Czy u Was również pojawiają się Świąteczne dodatki?

Jeżeli tak, to które lubicie najbardziej? ????????

Pozdrawiam!

Kinga ????