fbpx
loader image

Pudry mineralne jak dotąd nie należały do moich ulubionych. Kojarzyły mi się zazwyczaj ze słabym kryciem i tym, że trzeba poświęcić im nieco więcej czasu by dobrze wyglądały na twarzy. W jednym z katalogów puder mineralny Mark był dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie więc postanowiłam dać mu szansę. Zwłaszcza, że szukałam czegoś do stosowania na codzień, tak „po domu”

W opakowaniu mieści się 6g produktu. Opakowanie typowe dla tego rodzaju produktów, posiada niewielkie dziurki przez które z latwością można wydobyć puder. Posiadam kolor nude który latem wtapiał się idealnie w moją cerę. Jesienią jest nieco za ciemny więc teraz używam go jak pudru do przyciemnienia zbyt jasnego podkładu. Produkt jest dosyć drobno zmielony i muszę przyznać, że ładnie wtapia się w cerę. Należy pamiętać, że najlepiej nakładać go gdy krem całkowicie się wchłonie. W innym wypadku produkt może mieć nieco ciemniejszy kolor czy nawet tworzyć plamy. Do aplikacji pudru używam pędzla do podkładu który sprawdza się najlepiej. Jedna warstwa daje subtelny efekt, delikatnie wyrównuje koloryt. Druga warstwa już ładnie kryje niedoskonałości i przebarwienia. Bardzo pozytywnie zaskoczyłam się właśnie w tej kwestii. Stosuję go bardzo często, a z opakowania ubyło stosunkowo niewiele produktu. Jest więc dosyć wydajny. Trwałość nie jest jakaś powalająca, po ok 4-5 h na mojej mieszanej cerze potrzebne są poprawki, ale dodam, że moje dziecko nie oszczędza mojej twarzy 😛 Sam producent pisze, że poleca produkt do cery normalnej i mieszanej więc myślę, że posiadaczki tłustej skóry niezbyt się z nim polubią.

Puder mineralny Mark mogę polecić tym z Was które chcą wyrównać koloryt cery ale nie oczekują mega krycia. Na specjalne okazje na pewno będziemy potrzebować czegoś „mocniejszego”. Natomiast do stosowania na co dzień sprawdzi się całkiem nieźle. Myślę, że za promocyjną cenę ok 20 zł warto go wypróbować

Znacie produkty Avon Mark? Co możecie polecić?

___________________________________________

Pozdrawiam,